Haber

Antalya’da ilk kez başvuran EYT’lilerin maaşları bağlandı

Antalya’da ilk kez başvuran EYT’lilerin maaşları bağlandı

Maaş beyannamesi veren 50 vatandaşın yüzünü güldürdü.

ANTALYA Emeklilikte Sıkışanlar düzenlemesinde, Antalya’da ilk kez başvuran ve emekli maaşları ödenen 50 kişiye maaş dökümü belgeleri ulaştırıldı.

EYT yönetmeliği çerçevesinde emekli olmaya hak kazanan vatandaşlardan bugüne kadar 29 bin kişi başvuruda bulundu. Antalya’da Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen etkinlikte ilk başvuruyu yapan ve emekli maaşları ödenen 50 kişiye ilk maaş beyannamesi belgeleri verildi. SGK Antalya İl Müdürü Beyazıt Ablay, Antalya ve ilçeleri dahil 29 bin EYT başvurusunu aştığımı ve bunların 420’sinin tamamlandığını kaydetti. Antalya’da toplam 100 bin EYT’linin bulunduğunu ifade eden Ablay, “Bu talepte bulunan vatandaşlarımızın maaşlarını en kısa sürede ödemeye devam edeceğiz. Çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Yoğun bir gün geçirdik. Artık vatandaşlarımızın taleplerini hızlı bir şekilde alarak emeklilik işlemlerini gerçekleştiriyoruz.”

Antalya’da emeklilik süreci tamamlanan kişi 47 yaşındaki 2 çocuk babası Mert Esmen oldu. Maaş döküm belgesini alan Esmen, emekliliğinizden memnun olduğunu söyledi. Emekli olmasına rağmen çalışmaya devam edeceğini söyleyen Esmen, ilk maaşını çocuklarının giderleri için harcayacağını söyledi. Maaş döküm belgesini alan Ali Tolu, “Yıllardır bekliyorum geç oldu ama artık mutluyum. Maaşım yetmeyeceği için çalışmaya devam edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu