Haber

Gazze’de katliam, Birleşik Arap Emirlikleri’nde eğlence

– Gazze’de katliam, Birleşik Arap Emirlikleri’nde eğlence

DUBAİ – İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik ablukası ve saldırıları yoğun bir şekilde devam ederken, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’daki protestolar tepki çekti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 27 gündür devam ediyor. Abluka altındaki Gazze’de yaşayan Filistinlilerin yardıma davet ettiği Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da eğlence organizasyonlarının yapılması dikkat çekti. Büyük bütçeler harcanarak düzenlenen kutlamalar sosyal medyada büyük tepki gördü.

Dünyanın en büyük festivallerinden biri olan “Riyad Sezonu” Suudi Arabistan’da başladı. Çeşitli alanlarda etkinliklerin düzenlendiği devlet destekli eğlence festivaline ilgi Gazze’deki katliama gölge düşürdü.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde, Cadılar Bayramı nedeniyle dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın önünde dev bir drone gösterisi düzenlendi. Binlerce drone ile oluşturulan iskelet figürünün yürüme anlarının görüntüleri sosyal medyada paylaşılırken, Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X’in sahibi Elon Musk, görüntüye yaptığı yorumda şaşkınlığını ve hayranlığını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu