Haber

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Mansur Yavaş’ı burada görmedim” dedi! CHP’den yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı canlı yayında AFAD uyumu ile güçlendirme çalışmalarına gittiği Kahramanmaraş’taki durumu da anlattı. Kahramanmaraş’ta 408 işçinin bulunduğunu ve Hatay’daki çalışmalara katılanların daha sonra oraya gittiğini belirten Yavaş, su sorunu başta olmak üzere desteklerini anlattı.

“MANSUR YAVAŞ’I GÖRMEDİM”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni burada hiç görmedim. Belediye başkanı geldi gitti diyorlar. Ben de görmedim. Burada ne yaptıkları hakkında bir bilgim yok” dedi.

“BİLMİYORUM”

Mehmet Akif Ersoy’un “ABB’ye geniş bir alan tahsis etmişsiniz orada çalışmalarını yürütüyorlar” demesinin ardından Güngör, “Bir bilgim yok. ABB Başkanı’nı görmedim. Ne tür bir çalışma bilmiyorum. yaptıkları iş.” söz konusu.

“‘BENİ BİR TUTKU GETİRİN’ BEKLENDİ, ARAMADIK, GÖRÜŞMEDİK”

Göngör, ifadelerinde, “Sayın Mansur Yavaş nezaketen Başkanımdan bir şifa bekledim. Yavaş Bey beni ne aradı ne de benimle görüştü” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN CEVAP: BU KADAR HABERSİZ MİSİNİZ?

CHP’den Gongor’a yanıt CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’tan geldi. İki belge paylaşan Öztunç, “Peki bunlar nedir Hayrettin Güngör Bey. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni görmediğimi söylüyorsunuz. Size verilen araçların listesine bakın. Alıcı sizin Fen İşleri Başkanınız. .İmzalandı.Belediye başkanı olarak siz yapılanlardan habersiz misiniz?” sözlerini kullandı.

haber-hayrabolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu