Ekonomi

Karmod, Hatay’da banka çalışanları için prefabrik ev üretiyor

Karmod, Hatay’daki depremde evini kaybeden banka çalışanları için prefabrik konut üretiyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Karmod, bir milli banka çalışanlarının kullanımı için Hatay merkezde 43 adet prefabrik konut inşa edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Satış Müdürü Özay Kemal Karakuş, banka çalışanları için yapılacak prefabrik konutların planlamasının tamamlanarak üretim aşamasına gelindiğini belirtti.

Deprem bölgesinde normale dönüş sürecinde prefabrik evlerin değerli bir işlevi olduğuna dikkat çeken Karaküçük, şunları kaydetti:

“Her departmanda olduğu gibi banka çalışanları da depremde evlerini kaybetmiştir. Banka yönetimi, çalışanların işlerine dönebilmeleri için şirketimize yeni prefabrik evler yaptırılmasına karar vermiştir. Depremde yıkılan veya ağır hasar gören evler bu konutlara yerleştirilecek.Bu kapsamda ilk olarak Hatay merkezde inşa edilecek.43 konutun üretimine başladık. En kısa zamanda sevk edeceğiz ve kullanılacağı yerde ekiplerimizle birlikte kurulumunu gerçekleştireceğiz. Evlerimizin değerli özelliği, hızlı imalat ve montaj avantajının yanı sıra, yüksek inşaat güvenliği ve uzun ömürlü kullanıma sahip olmalarıdır. Prefabrik evler diğer ev modellerine göre yüzde 70 daha hızlı yapım avantajına sahip.”

Banka çalışanları için yapılacak prefabrik evler 82 metrekare büyüklüğünde ve 2+1 planlı. Konut projesinin bir ay içinde tamamlanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu