Haber

Kız arkadaşına aldığı peluş oyuncak ayı içinde uyuşturucuyla yakalandı

Kız arkadaşına aldığı peluş oyuncak ayı içinde uyuşturucuyla yakalandı

Kastamonu’da peluş oyuncak ayının içinde metamfetamin ele geçirildi

KASTAMONU – Kastamonu’da kimliği daha önce belirlenen 3 kişinin üst, araç ve evlerinde yapılan aramalarda, kız arkadaşına aldığı peluş oyuncak ayıda 531,97 gram metamfetamin, sırt çantasında ise 5 adet ruhsatsız silah ele geçirildi. Ele geçirilen metamfetamin unsurunun Kastamonu’da şu ana kadar tek seferde ele geçirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu olduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda, tek seferde rekor düzeyde uyuşturucu ele geçirildi.

Narkotik ve İstihbarat ekipleri Kastamonu’da uyuşturucu kullanan ve satan kişilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda daha önce kimlikleri belirlenen 3 kişinin cesedi, aracı ve ikametgahında arama yapıldı.

Aramalarda, kız arkadaşı için aldığı peluş oyuncak ayı içerisinde 531,97 gram metamfetamin, 7 adet yabancı menşeli ruhsatsız 9 mm tabanca, 60 adet 9 mm çaplı tabanca fişeği, 13,09 gram bonzai ve 1 adet cam aparat (Bong) ele geçirildi. sigara yapımında kullanılan uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

Öte yandan peluş oyuncak ayı içinde ele geçirilen 531,97 gram metamfetaminin, Kastamonu’da bugüne kadar tek operasyonda ele geçirilen en yüksek rekor uyuşturucu olduğu belirtildi.

haber-catak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu