Haber

Kocaeli Büyükşehir ekipleri mucizelere tanık oldu 32 kişiyi enkazdan kurtardı

Büyükşehir arama kurtarma ekipleri, deprem bölgesinde Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’da enkaz altından 32 kişiyi canlı çıkardı.

Tarihin en büyük depremlerinden biri olan ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ilk anından itibaren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çok sayıda araç ve işçi ile bölgeye hareket etti. Bölgede 85 araç ve 372 çalışanla arama kurtarma ve lojistik faaliyetlerine katılan Büyükşehir ekipleri, birbiri ardına mucizelere tanık oluyor. Büyükşehir’in yoğun mesai harcayan arama kurtarma ekipleri, depremin ardından 40 ve 52’nci saatlerde bile deprem altında kalanlara ulaşarak 32 kişiyi depremden sağ olarak kurtardı.

K.MARAŞ, ADIYAMAN VE HATAY’DA

Büyükşehir ekipleri, yemek kamyonlarıyla depremzedelere sıcak yemek, ekmek ve çorba dağıtırken, enkaz altında kalanlara da ulaşmaya çalışıyor. Artçı sarsıntıların yaşandığı bölgede enkaz altına düşerek hayat kurtarmaya çalışan Büyükşehir’e ait arama kurtarma ekipleri, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’daki enkazda gece gündüz çalışıyor. Gruplar Maraş’ta 16, Adıyaman’da 13 ve Hatay’da 3 mucizeye tanık oldu. Büyükşehir’in arama kurtarma ekiplerinden A ekibi, depremin 40. saatinde Kahramanmaraş’ta Trabzon Caddesi üzerinde çöken diğer 2 binanın enkazından yaşları 62 ve 55 olan 2 kadını çıkardı. Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri, Hatay’da meydana gelen depremin 52. saatinde K.Maraş’ta genç bir kadın ile 5 yaşındaki kızı enkazdan sağ çıkarmayı başardı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

doganyolajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu