Ekonomi

Kulis: CHP’nin dört büyükşehirdeki adayları belli oldu

CHP’nin de içinde bulunduğu Millet İttifakı’nın Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde bazı illerde iş birliği yapıp yapmayacağı belli olmazken, İYİ Parti, adaylarını her ilde çıkaracağını kaydetti.

Cumhuriyet’ten Aytunç Ürkmez’in haberine göre CHP’ye aday olacağı kesinleşen 4 belediye başkanı var.

Bu isimler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’dir.

Diğer şehirlerde durum nedir?

Haberde, ‘Değişme ihtimali güçlü’ diyerek Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın isimleri yer aldı.

Büyükşehir olan Antalya’da iki isim adaylık için gündemde. Mevcut lider Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da bu göreve adaylık arayışında olduğu biliniyor.

CHP, YETERLİ Partisi’nin son yerel seçimlerde ya az farkla ya da iş birliği nedeniyle kaybettiği illere de odaklandı. Özellikle Balıkesir, Bursa, Denizli gibi büyükşehirlerde yapılacak genel seçimlerde muhalefetin iktidar blokunun üzerindeki toplam oyu fırsata çevirmek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu