Ekonomi

Nef Yatırım Görüşmeleri Bursa’da gerçekleşti

Gayrimenkul sektörünün markası Nef’in başlattığı Nef Yatırım Sohbetleri’nin ikincisi Bursa’da gerçekleşti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünya ve Türkiye ekonomisine ilişkin tahminlerin, gayrimenkul sektöründeki dönüşümün, piyasalardaki gelişme ve beklentilerin konuşulduğu etkinliğe yoğun katılım oldu.

Açıklamada, toplantıda konuşmasına yer verilen Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Türkiye’nin emlak piyasasının Avrupa’da lider konumda olduğunu kaydetti. Enflasyon ortamında ülkenin yıldızının parladığını belirten Timur, bu durumun 2024 yılında da devam edeceğini belirtti.

Arsaya talebin yüksek olacağını kaydeden Timur, 2023 yılında arsanın konut, altın, döviz ve borsadan daha fazla kazanç getireceğine dikkat çekti.

Timur, konut satışlarının 1,2 milyon civarında olduğu 2023 yılında arsa başta olmak üzere konut dışı satışların 1,5 milyonu aştığına dikkat çekerek, şirket olarak arsaya geçme sebebinin ulaşılabilir gayrimenkul üretmek olduğunu belirtti.

Konut sorununun toplumsal bir soruna dönüştüğünü belirten Timur, “Gayrimenkul yatırımı bizim için enflasyondan korunmak için çok geleneksel bir yatırım refleksidir ve bu anlamda ürünlerimizi çeşitlendirdik. Arsaya ilgi çok yoğun. Burada öncelikle altyapı sorunlarını çözerek daha iyi bir yatırım fırsatı sunuyoruz.” “Ve yatırımcılarımızın bürokratik süreçlerini tek elden çözüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’nin değerli bölgelerinde arsa yatırımı sunan Nef Arsa’yı Bursa Orhaneli’ye taşıdıklarının bilgisini veren Timur, şöyle devam etti:

“Şehirlerde sanayici ve iş insanlarıyla toplantılar düzenliyoruz. Bu toplantıların faydalı olmasını umuyoruz. İnsanlar genelde faydasını görüyor. Bu toplantıları Türkiye geneline yaymayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde de Türk ekonomisinin ve dünyanın yönünü anlatmaya devam edeceğiz. farklı şehirler. Otomotiv, tekstil ve mobilya gibi sektörlerde önemli bir rolümüz var. “Üretim merkezi olan Bursa’nın bizim için çok önemli bir yeri var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu